“Jura Podnieka studija ir godalgota filmu un multimediālo risinājumu producēšanas kompānija ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu, sākot no izpētes līdz filmešanai, montāžai un skaņas apstrādei.”

Domasspēks, 29 īsfilmu sērija, režisors Olafs Okonovs, 2015.

Īsfilmu sērija #domasspēks veltīta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā.

Projekts #domasspēks iepazīstina Eiropu ar Raini un Aspaziju un viņu idejām. Katrā Eiropas Savienības dalībvalstī latviešu literatūras dižgaru domas atklāj kāda ievērojama personība, piemēram, Zviedrijā TV zvaigzne Pērs Morbergs, Somijā Helsinku bīskape Irja Askola, bet Lietuvā Lietuvas Nacionālā Drāmas teātra aktieri Tads Grīns un Toma Vaškevičūte.

Raiņa un Aspazijas lomās īsfilmu sērijās iejūtas mūziķis Goran Gora un Latvijas Televīzijas kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena-Strapcāne.

Projektu atbalsta aviokompānija AirBaltic un Raiņa un Aspazijas galvaspilsēta Jūrmala. Informatīvi atbalsta Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un Latvijas Institūts.

Režisors Olafs Okonovs

Operatori Aleksandrs Grebņevs, Dainis Juraga, Kaspars Braķis, Aigars Sermukšs, Emīls Linga

Skaņu režisors Klāvs Siliņš, Jevgenijs Svjatovs

Grims Aija Beata Besaraba

Izpildproducentes Marta Kontiņa, Elizabete Palasiosa

Producente Antra Cilinska

Visas sērijas pieejamas šeit:

Latvijas prezidentūras ES Padomē youtube kanālā

Projekta Facebook lapa: www.facebook.com/mindpower2015