“Jura Podnieka studija ir godalgota filmu un multimediālo risinājumu producēšanas kompānija ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu, sākot no izpētes līdz filmešanai, montāžai un skaņas apstrādei.”

tevruki-1.jpg

Tev, Rūķi!

Dokumentālā filma, režisore Liene Laviņa- Kalnaella, 2016

Filma ieguvusi Lielo Kristapu kā "Lābākā debijas filma". 

Filmā „Tev, Rūķi!” režisore seko 91 gadu vecajai aktrisei Rutai Birgerei iestudējuma tapšanas procesā Valmieras teātrī. Sastapšanās ar savas dzīves režisoriem un nepielūdzamo laiku šajā sirsnīgajā un asprātīgajā stāstā savijas ar teātra un mājas ikdienu.

Režisore Liene Laviņa-Kalnaella par filmas veidošanas procesu stāsta: “Filmas tapšanas laikā es smēlos iedvesmu no Rutas un pārskatīju it kā vienkāršas, bet tādas ļoti būtiskas cilvēku savstarpējās saskarsmes formas kā apņēmība, pozitīvisms, sirsnība un tolerance. Es meklēju atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem, piemēram, ko nozīmē vecums, kad tas sākas un cik atšķirīgs var būt cilvēku skatījums pret to? Tas it kā maz attiecas uz manu eksistenci šobrīd, tomēr jau kādu laiku es vēroju cilvēku satikšanos ar pienākošo vecumu un šīs tikšanās ir ļoti atšķirīgas. Veidojot šo filmu, esmu sapratusi, ka vide un cilvēki ir tie, kas katrā cilvēkā notur gribasspēku dzīvot un būt laimīgam. Rutai tas ir teātris, kas dod neizsīkstošu mīlestību pret dzīvi. Viņa pati saka, ka “..es nekad neesmu gribējusi būt zvaigzne, es vienmēr esmu gribējusi kalpot teātrim, un to es darīšu līdz pēdējai minūtei.” Es patiešām  novēlu šādu motivāciju atrast sev un ikvienam”.

Režisors Liene Laviņa - Kalnaella

Scenārija Liene Laviņa - Kalnaella

Operators Aigars Sērmukšs

Producente Antra Cilinska

Skaņas režisors Anrijs Krenbergs

Komponists Jānis Ozoliņš

 

Filmas pirmizrāde latvijā

Filmas Facebook lapa!

 

Skaties filmu

Piedāvājam filmu iegādāties Vimeo vai Shortcut

JPs shortcut-2