“Jura Podnieka studija ir godalgota filmu un multimediālo risinājumu producēšanas kompānija ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu, sākot no izpētes līdz filmešanai, montāžai un skaņas apstrādei.”

vijacelmins-1.jpg

Teritorija Vija Celmiņš

Dokumentālā filma, režisors Olafs Okonovs, 2014Vija Celmiņš ir latviešu izcelsmes ASV gleznotāja un grafiķe, kura ieguvusi pasaules atzinību, pateicoties savam īpašajam rokrakstam – bezgalīgā plašuma (okeāns, zvaigžņotā debess, tuksnesis) atveidojumam. Viņas darbi iekļauti nozīmīgākajās modernās mākslas kolekcijās pasaulē, piemēram, Metropolitēna muzejā Ņujorkā, Pompidū centrā Parīzē, u.c.
Dokumentālā filma “Teritorija Vija Celmiņš” pirmo reizi atklās mākslinieces radošo procesu, kā arī viņas unikālo personību. Filmēšanas grupa Viju Celmiņš apmeklēja Ņujorkā un Longailendā, kur tai bija ne tikai ekskluzīva iespēja vērot mākslinieces darba procesu, bet arī tikties ar viņas domubiedriem un būt klāt Ņujorkas mākslas notikumos.
 

Režisors Olafs Okonovs

Operators Aleksandrs Grebņevs

Montāžas režisore Sandra Alksne

Skaņu režisors Klāvs Siliņš

Producente Antra Cilinska

 

Projekts tapis, pateicoties Rīga 2014, Borisa un Ināras Teterevu fonda, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, ASV vēstniecības un atbalstam.

Filma „Teritorija Vija Celmiņš” iekļauta Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas festivāla „Tête-à-Tête” programmā.

 

Skaties filmu

Piedāvājam filmu iegādāties Vimeo vai Shortcut

JPs shortcut-2