“Jura Podnieka studija ir godalgota filmu un multimediālo risinājumu producēšanas kompānija ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu, sākot no izpētes līdz filmešanai, montāžai un skaņas apstrādei.”

"4. Maija Republika" pieejama platformā Vimeo!

Filma «4.maija Republika» pēta demokrātijas un kapitālisma dubultspēles kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā. Filma vērtē neatkarības atjaunotāju vārdus un darbus, varas un naudas, elites un tautas attiecības, tiesiskumu un taisnīgumu. Tā aicina saprast atsevišķu cilvēku un visiem kopējo atbildību pret valsti.

Režisors Pēteris Krilovs uzskata, ka filma ir apjomīgākais pētījums par Latvijas jauno laiku vēsturi. «Mani nepameta sajūta, ka ir redzēts kaut kas ļoti pamatīgs. Filmas reālisms un skarbums nedaudz šokē, lai arī es negaidīju, ka tas būs citādāk. Mēs ikdienas priekšstatos par Latvijas jauno laiku vēsturi nereti domājam varoņu un tautas kategorijās, uztveram to kā tādu pasaku. Nevajag tās pasakas uzturēt, jo tās tikai cilvēkiem aizmālē acis. Šī filma liek domāt par realitāti,» stāstīja Krilovs.

Uz filmas pirmizrādi 2014.gada 11.novembrī tika aicināti arī 100 jaunievēlētās Saeimas deputāti. Ieradās tikai daži. Viens no tiem bija deputāts Artuss Kaimiņš (LRA), kurš filmu īpaši aicina noskatīties jauno paaudzi. »«4.maija Republiku» būtu jāredz katram Latvijas skolēnam un studentam. Filmu skatīties ir tiešām interesanti, spilgti izmantota animācija, mūsu politiskie «varoņi» parādīti visā to spožumā. Epizode ar mūsu prezidentu Andri Bērziņu ir izcila. Šī ir jaudīga filma, un, lai to skatītos, ir nepieciešams veselais saprāts. Te ar popkorna paku un pozu «Izklaidē mani!» nepietiks,» norādīja Kaimiņš.

Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma iepriekš uzsvērusi, cik svarīgi ir nodrošināt Latvijas kino pieejamību. «Mūsdienās internets arvien uzstājīgāk kļūst par būtisku filmu izplatīšanas kanālu, kas pārliecinoši nostājies līdzās kinoteātrim un televīzijai. Apsveicami, ka arī Jura Podnieka studijā strādājošie filmu veidotāji apzinās to kā nozīmīgu kanālu Latvijas filmu izplatībā un ceļu, kā uzrunāt pēc iespējas plašāku skatītāju loku. Latvijā top interesantas, daudzveidīgas dokumentālās filmas, un internets ir tas kanāls, kas legālā un ērtā veidā ļauj šīm filmām sasniegt tos skatītājus, kas līdz kinoteātrim dažādu iemeslu dēļ nav aizgājuši. Priecājos, ka viena no filmām, kas nu pieejama internetā, ir «4.maija Republika»,» norādīja Rietuma.

Samaksājot 3,49 dolārus, kas ir aptuveni 3,20 eiro, filmu iespējams «Vimeo» iznomāt uz 72 stundām un skatīties jebkurā skatītājam ērtā laikā, izmantojot datoru, planšeti vai mobilo telefonu.

 

www.vimeo.com/ondemand/4maijarepublika