“Jura Podnieka studija ir godalgota filmu un multimediālo risinājumu producēšanas kompānija ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu, sākot no izpētes līdz filmešanai, montāžai un skaņas apstrādei.”

Šonedēļ Lielbritānijā dokumentālās filmas "4. maija Republika" seansi. Piedalīsies Jānis Domburs.

Lielbritānijā gaidāmi divi dokumentālās filmas "4. maija Republika" seansi. Tajos abos piedalīsies un uz diskusiju aicinās žurnālists Jānis Domburs, viens no filmas autoriem.

3. februārī plkst. 15.00 seanss notiks Daugavas Vanagu namā Londonā. Savukārt 4. februārī plkst. 15.30 seanss Straumēnos.  

Filma „4. Maija Republika” pēta demokrātijas un kapitālisma dubultspēles kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā. Atbrīvošanās no PSRS, valsts nozagšana, uzvara Eirovīzijā, dalība Eiropas Savienībā un NATO, smagākā krīze pasaulē – ceturtdaļgadsimts kontrastu un izaicinājumu pilns. Filma vērtē neatkarības atjaunotāju vārdus un darbus, varas un naudas, elites un tautas attiecības, tiesiskumu un taisnīgumu. Tā aicina saprast atsevišķu cilvēku un visiem kopējo atbildību pret valsti. Filmā tiek intervēti gan Augstākās Padomes deputāti, kuri balsoja par Latvijas neatkarību, gan politiskie „varoņi“, kuriem katram ir savi skaidrojumi par notikušo Latvijā.