“Jura Podnieka studija ir godalgota filmu un multimediālo risinājumu producēšanas kompānija ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu, sākot no izpētes līdz filmešanai, montāžai un skaņas apstrādei.”

Tiks prezentēta īsfilmu sērija "7 stāsti par mums"

      Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Jura Podnieka studiju 10. novembrī prezentēs  īsfilmu sēriju “7 stāsti par mums”. Video stāsti, kuri no 10. -23. novembrim tiks izplatīti medijos, aicinās pārdomāt mūsu attieksmi pret līdzcilvēkiem un pašiem pret sevi.  

Vecums, dzimums, seksuālā orientācija, etniskā izcelsme, reliģiskā pārliecība, rase, invaliditāte – kāda tam visam ir nozīme? Nozīme ir milzīga! Tā ir daļa no katra cilvēka identitātes. Tomēr absurdu stereotipu dēļ mūsu sabiedrībā nereti cilvēkiem tiek liegtas līdzvērtīgas tiesības. Lai šo situāciju mainītu, projekta veidotāji aicina uzdot jautājumus. Kāpēc? – tas ir ceļš uz izpratni un pārmaiņām.

“Diskriminācija kavē cilvēkus brīvi īstenot sevi un veidot pozitīvas, draudzīgas attiecības vienam ar otru. Tas noved pie cilvēku iedalījuma kategorijās “pareizie” un “nepareizie”, “pieņemamie” un “nepieņemamie”, kam savukārt var sekot arī vardarbība. Mēs ceram, ka ar šiem video stāstiem ļausim saredzēt, sadzirdēt un izprast, ka diskriminācija ir kaitīga mums visiem,” uzsver Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Aija Bauere.

Īsfilmu sērija „7 stāsti par mums” dos iespēju iepazīt ne tikai 7 reālus cilvēkus, kas savā dzīvē saskārušies ar diskrimināciju, bet rosinās arī pārdomāt savu attieksmi pret līdzcilvēkiem, jūtot līdzi pazīstamu latviešu aktieru izspēlētiem stāstiem.

         Režisors Oskars Morozs par īsfilmu sērijas tapšanu stāsta: “Atrisinājums idejai bija jau ielikts uzdevumā - lauzt stereotipus. To attiecināju ne tikai uz sabiedrībā pastāvošajiem stereotipiem, bet arī pats uz sevi un saviem uzskatiem. Nebaidos atzīt, ka īsfilmu tapšanas gaitā, mainījās arī mani priekšstati. Tomēr vērtība, uz kuru es balstījos jau pašā sākumā - visi cilvēki sirdī ir labsirdīgi un piedzimuši mīlestībai, nepastāv ļaunā vai labā varoņa. Tās ir tikai bailes, kas mums liedz padomāt. “

No 10.-23. novembrim īsfilmas tiks publicētas projekta draugiem.lv un Facebook lapās, kā arī medijos. Tiks izdots arī DVD, kas bez maksas tiks izplatīts nevalstiskajām organizācijām, kā arī Latvijas skolām.

          Īsfilmas veidotas Jura Podnieka studijā. Režisors Oskars Morozs, operators Valdis Celmiņš, montāžas režisore Sandra Alksne, māksliniece Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece Līga Banga, skaņu režisors Klāvs Siliņš. Lomās Indra Briķe, Valdis Lūriņš, Zane Dombrovska, Ieva Pļavniece, Zane Aļļēna, Enriko Avots un citi iemīļoti latviešu aktieri. Izpildproducentes Marta Kontiņa un Elizabete Palasiosa, producente Antra Cilinska. Projekta partneri Delfi, draugiem.lv un Satori.

Šī iniciatīva tiek īstenota projekta „Dažādi cilvēki. Atšķirīga pieredze. Viena Latvija II” ietvaros.

Skaties treileri šeit!

Facebook lapa: www.facebook.com/dazadiba

Draugiem.lv lapa: www.draugem.lv/7stastiparmums