“Jura Podnieka studija ir godalgota filmu un multimediālo risinājumu producēšanas kompānija ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu, sākot no izpētes līdz filmešanai, montāžai un skaņas apstrādei.”

4751014281003_13.jpg

Kā tev klājas, Rūdolf Ming?

Dokumentālā filma, režisors Roberts Rubīns, 2010

 

Divpadsmitgadīgais Rūdolfs nāk no katoļu ģimenes ar četriem bērniem un bez tēva. Viņš dzīvo mazā lauku ciematā. Pirms dažiem gadiem viņš sāka veidot filmas, izmantojot pavisam vienkāršu metodi- ierāmējot zīmējumus uz garas papīra strēmeles.  Filmas tiek projicētas uz balta palaga mazā istabā, izmantojot vecu slaidu projektoru. Rūdolfs pats veido arī skaņas, radot neticamas imitācijas. Caur puiša aizraušanos ar filmu veidošanu var ieraudzīt konfliktu starp viņa iekšējo pasauli un sabiedrību. Apkārtējie cilvēki mēģina uzspiest savus likumus, kuri ne vienmēr sakrīt ar mazā zēna fantāziju pasauli. Rūdolfam tik ļoti patīk dzīvot un sapņot stāstu un fantāziju pasaulē, ka ārējā pasaule viņam šķietami neeksistē.

 

Režisors             Roberts Rubīns

Producentes       Antra Cilinska un Guna Stahovska

Scenārijs            Jānis Kalve

Operators           Uldis Jancis

Komponists        Andris Vilcāns

Skaņu režisors  Anrijs Krenbergs

Montāžas režisors  Roberts Rubīns

 

Filma iekļauta 2011. gada Starptautiskā Dokumentālo Filmu Festivāla Hot Docs programmā (Toronto, Kanāda)!

Izrādīta Supetar Super Film Festival Horvātijā.

EBS Starptautiskā dokumentālo filmu festivāla (Seula, Dienvidkoreja) atklāšanas filma, kā arī UNICEF Specbalvas ieguvēja! 

Filma ieguvusi skatītāju simpātiju balvu, kā arī Starptautiskās Interžūrijas balvu kā labākā Baltijas Skates filma kinoforumā Arsenāl!

Filma izvirzīta arī Dienas Gada balvai kultūrā. 

IMDb

 

 

9827241t1h1c7a.jpg68ceec744d.jpg

Atsauksmes:

Kino kritiķe Dita Rietuma:

“Kino apsēsts tīrradnis..”

“Rūdolfs Mings uz sadzīves popkultūras [..] fona ir oriģinālāks par oriģinālu – mērķtiecības un talanta dzirksts apveltīts “urbis”, fanātiķis, kura kaislība ir kino – gan uz papīra zīmētās “filmiņas”, gan nu jau arī paša pilnmetrāžas trilleri. Jāatzīst, esmu tos redzējusi, turklāt šie trilleri piedāvā gan saprotami un saistoši izstāstītu stāstu, gan baigu spriedzi – tātad īsta žanra kino pazīmes, kas, starp citu, konsekventi nepiemīt profesionālajām latviešu spēlfilmām [..].”

Režisors Viesturs Meikšāns:

"Pievienojos piekritēju lokam filmai - Kā tev klājas, Rūdolf Ming. Viena no nesamocītākajām un cilvēcīgākajām latviešu filmām."

Portāls kinokino.lv:

"Šī filma ir tik humorpilna un pozitīva, ka cilvēki zālē smējās kā traki!"

Skaties filmu

Piedāvājam filmu iegādāties Vimeo vai Shortcut

JPs shortcut-2