“Jura Podnieka studija ir godalgota filmu un multimediālo risinājumu producēšanas kompānija ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu, sākot no izpētes līdz filmešanai, montāžai un skaņas apstrādei.”

juris_podnieks_74-1.jpg

PODNIEKS PAR PODNIEKU

 

“Cilvēks dzīvo vairākas dzīves. Tā ir labākā doma, kas mani sasilda. Un līdz ar katru nākamo dzīvi viņš pakāpeniski pilnveidojas. Man gribētos vairāk pagūt šajā dzīvē. Bet, ja neizdosies, tad nākamajā.” 

Tā savulaik bija teicis kinorežisors Juris Podnieks, kurš savas dzīves laikā iemantoja taisnības cīnītāja un cilvēku “acu atvērēja” slavu. Katra viņa filma bija vērsta uz skatītāja iekšējās brīvības un neatkarīgas domas vairošanu. Vēl šodien cilvēki atceras filmu “Vai viegli būt jaunam?” (1986.g.) kā kaut ko tādu, kas  izmainīja viņu dzīvi pilnībā. Ārzemju prese rakstīja, ka filma “Mēs” (1989.g.) (angl. “Hello, Do You Hear Us?”) ir ļāvusi skatītājiem daudzās pasaules malās identificēties ar tiem, kuri dzīvo padomju telpā kā ar reāliem cilvēkiem, kuriem ir savi sapņi, vēlmes un mērķi. Britu laikraksts “The Guardian”, runājot par Dziesmu svētku kopkora ideju filmā “Krustceļš” (1990.g.) rakstīja, ka nacionālu ideju izpausmei var būt arī ļoti pozitīvs raksturs. 

Podnieks, kā viens no pārliecinošākajiem latviešu dokumentālā kino saimes pārstāvjiem, tieši un skaudri spēja runāt par laiku, sabiedrību, indivīdu un nāciju. Viņš meklēja tautas stiprumu tās vēsturē un mudināja uz pašapziņas celšanu, meklējot ceļus uz savas tautas saprātīgāku pastāvēšanu nākotnē. Un svarīgi ir tas, ka daudzajos pasaules mēroga notikumos Podnieks vienmēr ir mācējis savas uzmanības centrā saglabāt cilvēka dvēseles pārdzīvojumus. Viņa kino valoda bija spilgta un, galvenais - emocionāla. Ar savām filmām Juris Podnieks spēja iekarot plašas auditorijas atzinību visā pasaulē. Viņš joprojām ir visplašākā ģeogrāfijā skatītākais latviešu filmu režisors. 

Kas bija Juris Podnieks un kur slēpās viņas fenomens? Par to būs stāsts dokumentālajā filmā “PODNIEKS PAR PODNIEKU”. Tas būs stāsts par režisoru, kurš visu sev doto laiku šajā dzīvē veltīja dokumentālajam kino. Apkopojot plašu arhīvu materiālu, filmā Juris Podnieks stāstīs pats par Juri Podnieku un savu laiku. 

Filmas izveidi atbalsta Nacionālais Kino centrs un Latvijas televīzija. 

 

Filmas scenārija autores   Anna Viduleja, Antra cilinska

Režisore   Anna Viduleja

Producente   Antra Cilinska