JURIS PODNIEKS STUDIO is an award-winning film and multimedia production company with almost 30 years of experience, which provides also filming and postproduction services.

Dokumentālā filma "Kvanta kods" tiek izrādīta Latvijas skolās

Santas Skuteles dokumentālo filmu "Kvanta kods" oktobrī demonstrēs vairāk kā 100 skolās Latvijā. Filma tiks demonstrēta skolēnu "Karjeras nedēļā", kā arī fizikas stundās. Projektu organizē Jura Podnieka studija, "Kinopunkts", "Kino visiem un visur Latvijā" un "Iespējamā misija". Tā mērķis ir ieinteresēt skolēnus izvēlēties studēt eksaktās zinātnes.

Papildus filmai projekta autori sadarbībā ar "Iespējamās misijas" skolotāju Valdi Zuteru ir sagatavojuši interaktīvu spēli "Fizika ir mums visapkārt", kas palīdzēs izprast filmā izskanējušos fizikas jēdzienus, kā arī atraktīvā veidā ļaus iepazīt fizikas likumības. Tāpat autori ir sagatavojuši metodisko materiālu, ar kura palīdzību skolotāji varēs veidot diskusiju ar skolēniem par veiksmīgas zinātnieka karjeras nosacījumiem. Jau šobrīd projektam pieteikušās 107 skolas no visas Latvijas un pieteikšanās vēl turpinās, jo projektu plānots realizēt visa mācību gada laikā. Šajā nedēļā filmas autori viesosies arī vairākās skolās Rīgā, Smiltenē, Cēsīs un Kuldīgā, lai pastāstītu par filmas tapšanu.