JURIS PODNIEKS STUDIO is an award-winning film and multimedia production company with almost 30 years of experience, which provides also filming and postproduction services.

Notiks Antras Cilinskas dokumentālās filmas "Laimes formula" pirmizrāde!

Kā būt laimīgam? Kā kļūt veselam? Kur gūt iedvesmu? Šie jautājumi nevienam nav sveši, bet atbildes mēs meklējam katrs savā veidā. Lai tās atrastu, vieni brauc uz Indiju, otri noslēdzas būdiņā meža vidū, bet citi uzticas tradicionālām metodēm. Tomēr, klausoties dažādos padomos, mēs reizēm aizmirstam rīkoties paši un sagaidām, ka laime mums tiks pienesta uz paplātes. Kā saka viena no dokumentālās filmas «Laimes formula» varonēm Inese Ziņģīte – manā leksikā nav tāda vārda «nevaru», ir tikai vārds «negribu»!

Filmā skatītājs iepazīs četrus cilvēkus un viņu laimes formulas. Visas šīs personības vieno neatlaidība, dzīvesprieks, humora izjūta un īpaša saikne ar dabu.

Filmas režisore Antra Cilinska par filmas tapšanu stāsta: «Ideja par filmu radās laikā, kad noritēja aktīvs darbs pie dokumentālās filmas «4. Maija Republika», kas prasīja daudz spēka un enerģijas. Atbildes mani pamudināja meklēt arī kāda drauga teiktais, kurš labprātāk izvēlējās muguras operāciju, nevis gribēja veikt regulārus vingrinājumus, kas prasa laiku un piepūli. Cilvēki bieži nogaida līdz pēdējam brīdim, kad vienīgais ārstniecības veids patiešām ir ķirurģisks. Tajā pat laikā ir cilvēki, kuriem nekad nekas nekaiš, kuri ir dzīvespriecīgi un prot dzīvi baudīt. Kādā sarunā ar Noru Ikstenu viņa man pastāstīja par Artūra Tereško Dieva dārzu. Šis stāsts pamudināja meklēt arī citus cilvēkus un viņu laimes formulas.»

 

Filmas treileris:

 https://www.youtube.com/watch?v=E3IZTjf_3-k

 

Filma tapusi pateicoties Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam. Filmas scenārija autore Nora Ikstena, operatori Uldis Millers, Emīls Linga, Uldis Jancis un Kaspars Braķis, montāžas režisore Sandra Alksne, skaņu režisors Klāvs Siliņš.