JURIS PODNIEKS STUDIO is an award-winning film and multimedia production company with almost 30 years of experience, which provides also filming and postproduction services.

Sākusies spēlfilmas "Jelgava 94" uzņemšana

Šonedēļ sākusies spēlfilmas “Jelgava 94” uzņemšana, kas tiek veidota pēc tāda paša nosaukuma Jāņa Joņeva romāna motīviem. Pirmā posma laikā filmēšanas komanda strādā Cēsu pusē, filmējot bijušajā Jāņmuižas tehnikumā. Filmēšanā tiks iesaistīti 22 aktieri, kā arī vairāk kā 200 masu skatu dalībnieki.

 

Spēlfilma “Jelgava 94” stāstīs par četrpadsmitgadīgo pusaudzi Jāni pagājušā gadsmita deviņdesmitajos gados Jelgavā. Tas ir laiks, kas 1994. gadā Jelgavā kļūst leģendārs izbēgušo cietumnieku dēļ. Savukārt pasaulē jaunieši steidz pielūgt mirušo Nirvanas solistu Kurtu Kobeinu. Vietējās skolas devītajai klasei, kurā mācās Jānis, pievienojas Kristīne. Viņa nezina, ka viņš ir bijis pats neievērojamākais, pats neinteresantākais skolas puisis. Lai viņas acīs izceltos, Jānis pievēršas alternatīvajai kultūrai – metālmūzikai. Viņam ir vajadzīgi īstie draugi, īstā mūzika un īstās drēbes.  Jānim ir jāspēlē grupā.

Jāņa Joņeva romāns “Jelgava 94”, kas ir filmas scenārija pamatā, tulkots norvēģu, igauņu, franču un citās valodās, kā arī ieguvis dažādas balvas, tai skaitā ES Literatūras balvu un “Autortiesību bezgalības balvu 2017”.

Spēlfilmas “Jelgava 94” galveno varoni Jāni atveido jūrmalnieks Matīss Barons. Citās jauniešu lomās Elizabete Zviedre, Alekss Tauriņš, Endijs Žuks, Mārcis Broks un citi. Filmā būs redzami arī iemīļoti latviešu aktieri. Galvenā varoņa vecākus atveidos Ieva Puķe (VDT) un Kaspars Gods (Liepājas teātris). Guna Zariņa (JRT) būs skolas direktore, fizkultūras skolotājs būs Andris Keišs (JRT), savukārt bioloģijas skolotāja – Elīna Vaska. Citās lomās iejutīsies Jānis Jarāns, Lāsma Kugrēna, Brigita Stroda un citi.

Filma tiek veidota JURA PODNIEKA STUDIJĀ. Režisors Jānis Ābele, scenārija autors Matīss Gricmanis, operators Aigars Sērmukšs, mākslinieks Aivars Žukovskis, producente Antra Cilinska. Filma saņēmusi Nacionālā Kino centra finansējumu.

Tās tapšanu atbalsta Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Filmas pirmizrāde plānota 2019. gada rudenī.